MzSestdiena, 2024-04-20, 11:09

Maija beigās komanda Pēdu nav piedalījās starptautiskā turnīrā Minskā, Baltkrievijā. Šajā turnīrā piedalījās 10 komandas - vēlviena Latvijas komanda Old Crabs, kā arī divas vienības no Krievijas un vienīgā lietuviešu florbola komanda. Pārējās piecas vietējās Minskas komandas.
Turnīrā komandas tiek sadalītas par piecām katrā grupā un Pēdu nav vienībai iekrīt krievi Koļčuga, un trīs vietējās baltkrievu komandas Drakoni, OFK un jau pazīstamie Vendetta florbolisti, ar kuriem spēlēts pēdējā Candien kausā Kocēnos.
Pirmajā spēlē jātiekas ar OFK komandu, kuras sastāvā spēlē arī turnīra organizators Aleksandrs Šulga. Kontrolējot spēles gaitu komandu vadībā izvirza Osis, kas pēc neilga laika arī pārsvaru dubulto. OFK vienus vārtus atspēlē, bet vispirms Ivars un pēc tam arī Toms rezultāta starpību palielina līdz +3. Spēles beigās vēlreiz OFK spēj vienus vārtus atspēlēt, bet tas arī ir viss, spēle noslēdzas ar 4:2. Otrajā dienas spēlē ļoti pārliecinoša uzvara pret grupas vājāko komandu stoļičņije Drakoni. Pirmos trīs vārtus spēlē gūst aizsargi, divreiz Druvis un arī arī Dāvis. Pēc tam pretuzbrukumā Mārtiņš palielina pārsvaru jau līdz 4:0, bet tas vēl nav viss. Vispirms Modris, tad Jānis un vēlreiz Modris pieliek spēlei skaistu punktu, uzvarot ar 7:0. Dienas pēdējā spēlē jātiekas ar Vendetas komandu, ar kuru pirms gandrīz gada spēlēts Kocēnos, toreiz rezultāts bija 2:2. Vendetta ātri izvirzās vadībā ar 2:0, bet Pēdu nav turpina netrāpīt vārtos pat no vislabākajām situācijām. Līdz Ufo īsā laikā divreiz no gandrīz vienas un tās pašas vietas met precīzi panākot izlīdzinājumu 2:2. Kad atlicis spēlēt nedaudz mazāk kā trīs minūtes, Ufo ir vēlreiz precīzs un panāk jau vadību Pēdu nav komandai pie viena noformējot sev Hat-trick. Diemžēl 4 sekundes pirms spēlēs beigām Vendetai jau spēlējot bez vārtsarga izdodas rezultātu izlīdzināt un izcīnīt neizšķirtu. Nākamajā dienā jātiekas ar grupas favorītiem krieviem Koļčuga, kas uz turnīru ieradušies ar četrām maiņām. Turpinās vakardienas nedienas ar vārtu gūšanu, bet tad spēles vidū Koļčuga gūst divus vārtus ar pusminūtes intervālu. Druvim gan izdodas vienus vārtus atspēlēt ar patālu metienu, bet tūdaļ krievi iemet vēlvienus, kad ļoti veiksmīgs manervs vārtu priekšā padodas tās līderim. Otrās trešdaļas sākumā neatļauti tiek nospēlēts pret Rolandu, par ko krievi tiek sodīti ar soda metienu, kuru izpildīt dodas pats Rolands. Izmānot līdz tukšiem vārtiem, Rolands ir precīzs un samazina rezultāta starpību līdz minimumam 2:3. Atlikusī spēles daļa notiek uz vieniem vārtiem, bet joprojām veiksme nav Pēdu nav sabiedrotā un nākas piedzīvot zaudējumu 2:3, kas nozīmē to, ka lai tiktu pusfinālā jābūt labākai vārtu attiecībai pret Vendettu. Kā jau bija paredzams Vendetta zaudēja Koļčugai ar 0:1. Tagad lai tiktu pusfinālā Vendetta nedrīkstēja uzvarēt OFK ar vairāk kā 4 vārtu pārsvaru. Ar pamatīgu Pēdu nav atbalstu OFK spēlētājiem, Vendettai izdodas uzvarēt tikai ar 6:3, tādejādi Pēdu nav spēlē pusfinālā pret otras grupas pārliecinošajiem līderiem Old crabs.
Spēlēs sākumā Pēdu nav pacietīgi spēlē aizsardzībā, atdodot iniciatīvu pieredzējušākajiem pretiniekiem. Un tādejādi cerot uz "krabju" kļudām un veiksmi pretuzbrukumos. Spēles desmitajā minūtē Dāvim izdodas labs reids no savas laukuma puses un ar precīzu vilkto metienu A.Ulmanis ir pārspēts 1:0. Diemžēl netiek izmantotas vēl vairākas labas iespējas rezultāta starpību dubultot, bet Old crabs savas iespējas izmanto perfekti. Vispirms A.Belasovs no vārtu priekšas un pēc tam I.Mastiņš savas iespējas garām nelaiž un puslaikam noslēdzoties 2:1 vadībā atrodas Old Crabs. Otro trešdaļu tāpat pārliecinoši turpina kontrolēt Old crabs un puslaika beigās par paviršībām tiek sodīta Pēdu nav komanda. Īsā laikā trīs zaudēti vārti un beigās pārliecinoša uzvara 5:1 Krabjiem. Otrajā pusfinālā nedaudz negaidīti bullīšos uzvaru pār Koļčugu izcīna visu turnīru nepārliecinoši spēlējošie Baltkrievijas čempioni Stella. Tādejādi spēlē par trešo vietu Pēdu nav vēlreiz jātiekas ar Koļčugu, bet finālā Old crabs atkārtoti mērosies spēkiem ar Stellu, kurus apakšgrupā uzvarēja ar 11:4.
Spēle par trešo vietu ar krieviem sākas tāpat kā iepriekšējā. Koļčuga ātri izvirzās vadībā un puslaika beigās pārsvaru arī dubulto 2:0 tā arī noslēdzas pirmā spēles daļa. Otrās trešdaļas sākumu ļoti apņēmīgi sāk latvieši, vispirms Druvis ir precīzs kārtējo reizi ar patālu metienu, bet tad Pēdu nav komandas rezultatīvākais spēlētājs Modris rezultātu jau izlīdzina. Jāspēlē vēl gandrīz viss otrais puslaiks. Pārsvars atkal ir Pēdu nav, bet bumbiņa ne par ko neiet vārtos, un līdz perioda ne pagarinājuma beigām nevienai no komandām vārtus gūt neizdodas, kas nozīmē, ka spēlē par trešo vietu uzvarētāju noteikšanai būs nepieciešama pēc spēles metienu sērija.
Ne Dāvim, ne Jānim neizdodas pārspēt pretienieku, bet arī krievi nespēj pārspēt Krišjāni. Visbeidzot Rolands, tāpat kā pirmajā reizē apakšgrupas spēlē, Koļčugas vārtsargam neatstāj nekādas cerības, tādejādi atnesot Pēdu nav uzvaru un turnīra trešo vietu!
Finālā bez kādas intrigas Old crabs atkārtoti uzvar Stellu ar 11:1.
Turnīra MVP balvu no Baltkrievu hokejista Mihaela Grabovska (Toronto Maple leafs, NHL) saņem Ivars Jēkabsons no Old crabs.