MzPiektdiena, 2024-03-29, 08:59

14. jūnijs Inčukalna 4x4 trešais posms florbolā.
Komandas tās pašas, kas iepriekšējo reizi sadalītas divās grupās pa četrām katrā.
A grupa - Brenguļu alus, Inčukalns, Limbaži/Bulta un Mazsalaca;
B grupa - Cēsis, Sigulda, Rīgas Lauvas un Green teem.
Izspēles kārtība arī tāda pat kā iepriekš. Divas labākās no grupas spēlē ''krustu'' ar otras grupas divām labākajām komandām par iekļūšanu finālā.
Mazsalacas komandai pirmā spēle pret Bultu no Limbažiem.
Jau 2 minutē Toms vadībā izvirza Mazsalacas komandu 1:0 un pēc divām minūtēm ar identisku metienu, raidot bumbiņu, caur neveiksmīgi spēlējošā Bultas vārtsarga kājām jau 2:0 vadībā Mazsalaca. Nedaudz vēlāk Jau 3:0 panāk Raivo. Septītajā minūtē Raivo izgājienu viens pret vārtiem neatļauti kavē Bultas aizsargs par ko tiek piešķirts soda metiens. Bullīti uztic komandas jaunākajam spēlētājam Rolandam, kurš to arī veiksmīgi realizē jau 4:0. Vēl pēc minūtes Jānis, tad Toms un visbeidzot Rūdis pieliek punktu sagrāvei 7:0.
Nākamā spēle pret jau labi pazīstamajiem Inčukalna spēlētājiem. Uzvaras gadījumā Mazsalaca jau nodrošina vietu pusfinālā. Trešajā minūtē Raivo par atkārtotiem pārkāpumiem saņem divu minūšu noraidijumu, ko pēc minūtes arī Inčukalnieši veiksmīgi realizē, kad precīzi met M.Onskulis. Nepaiet pusminūte, kad pēc Inčukalniešu uzmetienu vārtu virzienā, bumbiņa atsitas aizsargam pa kāju un ielido Gata sargātajos vārtos 0:2, jau ceturtajā minūtē. Mazsalaca sparīgi uzbrūk, bet pretinieki ļoti veiksmīgi spēlē aizsardzībā un vārtus gūt neizdodas. Tad veiksmīgs reids gar bortu, apskrienot aizsargu padodas Ivaram, kas tiekot garām aizsargam met bumbiņu tālājā augšējā vārtu stūrī 1:2 samazinot rezultāta starpību. Atlikušas divarpus minūtes līdz spēles beigām, kad Inčukalnietis nopelna divu minūšu noraidijumu. Soda izspēle un Ivars ievelk bumbiņu pretinieku vārtos 2:2. Spēle tā arī beidzas un cīņa par pusfinālu vēl priekšā.
Pēdējā spēle grupā pret valmieriešiem Brenguļu alu. Mazsalaca spēlē izteiktu spēli no aizsardzības ar asiem pretuzbrukumiem un jau sestajā minūtē Raivo izskrējiens viens pret vārtsargu R.Krūmiņu beidzas ar vārtu guvumu 1:0. Nepaiet pat minūte, kad Rolands bezkaunīgi vispirms nomāna aizsargu, bet pēc tam arī vārtsargu un jau 2:0 Mazsalacai!. Tuvojoties spēles beigām Toms ar Rolandu vēlreiz noķer Valmieru pretuzbrukumā un diognālā Toma piespēle Rolandam nesagādā nekādu problēmu raidīt bumbiņu jau pustukšajos Valmieras vārtos 3:0! Atlicis spēlēt nedaudz vairāk par divām minūtēm un tiesneši vispirms iedot aizturēto sodu Rūdim par itkā spēli vārtsarga laukumā, bet jau aizturētā soda laikā Ivaram par nepareizu sitienu. Mazsalaca paliek mazākumā 4:3, Brenguļu alus izņem vārtsargu... Šverns samazina rezultāta starpību 3:1. Vēl jāspēlē 20 sekundes. Raivo pārķer bumbiņu un no centra griezienā uzmet pa tukšajiem Brenguļu alus vārtiem - šoreiz nēkā, bumbiņa aizripo dažus centimetrus garām. Valmieriešu vārtu šturmēšana tomēr vainagojas ar vēlvienu vārtu guvumu, kad vēlreiz Šverns no Vilka piespēles raida bumbiņu Gata sargātajos vārtos 3:2. Jāspēlē 3 sekundes Mazsalaca pieprasa pusminūtes pārtraukumu. Sarunātā centra izspēle izdodas un valmierieši pie metiena netiek 3:2 Mazsalaca uzvar tāpat kā iepreikšējā reizē, šoreiz jau no spēlēs!
Otrā grupā pēdējo priekšsacīkšu spēli aizvada Rīgas lauvas un Cēsis. Spēle par to, kura pirmā, kura otrā grupā. Mazsalaca kā grupas uzvarētāji pretiniekos dabūtu teorētiski vieglāku pretinieku otras grupas otrās vietas ieguvējus. Spēles vidū pie rezultata 1:1 izvēršas kautiņš starp abu komandu spēlētājiem, kā rezultatā pa vienam spēlētājam no katras komandas tiek noraidīti no laukuma - sarkanā kartiņa, spēles sods 2 (par dalību kautiņa parasti piešķir spēles sodu 3). Florbola zinātājiem nav jāskaidro, ko šāds traktējums nozīmē - diskvalifikācija uz nākamo spēli.
Beigās Rīgas lauvas iemet vienus vārtus un izcīna uzvaru. Līdz ar to Mazsalaca spēlē pret Cēsīm.
Pirmajā pusfinālā tiekas Rīgas Lauvas ar Brenguļu alu. Rīgas lauvām spēlētājs, kurš saņēma sarkano kartīti spēli izlaiž. Brenguļu alus uzvar 3:2 un iekļūst finālā.
Otrais pusfināls Mazsalaca pret Cēsīm. Tagad sākas interesantākais. Ja Rīgas lauvu spēlētājam bija spēle jāizlaiž, tad kā izrādās Cēsu spēlētājs Rancāns drīkst spēlēt. Mazsalacas pretenzijas, lai arī pamatotas netiek uzklausītas un spēlē piedzīvota sagrāve 1:7. Morāli izčakarētie mazsalacieši nespēj atrast nekādus pretargumentus Cēsu florbolistiem vien spēles beigās Rūdis gūst goda vārtus. Kārtējo reizi pierādās fakts, ka visi ir vienlīdzīgi, bet daži ir vienlīdzīgāki par citiem.
Spēlē par trešo vietu Mazsalaca uzvar Rīgas lauvas 2:1 un izcīna 3. vietu. Jau spēles sākumā Mārtiņam ar tālu metienu izdodas pārspēt lauvu vārtsargu 1:0. Pēc nepilnas minūtes Rūdis iemet un jau 2:0. Spēles beigās soda metienu uz Gata vārtiem nerealizē lauvu uzbrucējs. Pēdējā minūtē, noņemot vārtsargu, Rīgas lauvas tomēr vienus vārtus atgūst, bet tas arī ir viss 2:1.
Arī triju posmu kopvērtējumā trešie, kas šoreiz ir kā zaudējums nevis gandarījums.
Arī astotajā 4x4 turnīrā Mazsalaca trijniekā!