MzCeturtdiena, 2024-03-28, 19:29

Aizvadīts Valkas atklātais čempionāts florbolā. Šoreiz dalību turnīrā ņēma astoņas komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās pa četrām katrā. Burtnieku novada komandai pretiniekos šoreiz Šoks no Valkas, Spartiešu sastāvā Valmieras līderi Laktiņš, Vilks, Liepiņš un Janevics, kuri izlēmuši pievienoties armijnieku florbola entuziastiem, kā arī Melnie vilki, kas ir uz Valmieras U-14 bāzēta komanda ar dažiem Rubenes veterāniem sastāvā.
Šoreiz turnīrā ir ierobežojums netikai virslīgas spēlētājiem (drīkst būt divi), bet arī pirmās līgas florbolistiem (atļauti tikai četri). Kā arī ierobežojumi neattiecas uz veterānu vecumu sasniegušajiem vīriem.
Pirmajā spēlē nākas cīkstēties ar principiālajiem pretieniekiem Šoku, kura pamatsastāvu veido Valkas florbola kluba spēlētāji. Pirmajās minūtēs Vjazovs vadībā izvirza mājiniekus un tā arī periods noslēdzas, lai gan neliels pārsvars ir viesiem. Otrajā periodā beidzot tiek gūti arī vārti, kad precīzs ir Rolands. Neilgi pēc tam Mārtiņš Korņējevs gūst vēlvienus vārtus panākot 2:1 vadību, un punktu spēlei pieliek Rolands, kuram tie jau otrie vārti. Jāuzteic pretienieku jaunais vārtsargs, kurš šajā spēlē dažbrīd izvilka ļoti sarežģītus metienus.
Otrajā spēlē uzvara pret jauno Valmieras maiņu 7:4. Spēlējot pašiem un ļaujot spēlēt arī mazajiem pretiniekiem spēlei reuzultāts aug līdzīgi, gan ar nelielu Burtnieku komandas pārsvaru.
Pēdējā apakšgrupas spēle tika aizvadīta pret Spartiešiem, kas iepriekš bija piekāpušies Melnajiem vilkiem pēcspēles metienu sērijā. Valmieras trio ar ātrām piespēlēm izdodas izraustīt aizsardzību divu minūšu laikā panākot 3:0. tad Kriš ar ļoti precīzu metienu vienus vārtus atspēlē un Dainis vairākumā ieliek develē panākot 2:3. Kādā no epizodēm noraidīts tiek Krišs un Rolandam izdodas izrauties viens pret vienu ar pretienieku vārtsargu, bet metiens ir garām vārtiem, zibenīgi seko atbilde un Janēvičš izmanto vairākumu palielinot Spartiešu pārsvaru 4:2. Minūti vēlāk Krišs vēlreiz samazina starpību lidz minimumam. Izlīdzinājumu panāk Jānis no vārtpriekšas pēc labas Rolanda piespēles. Vadībā atkal izvirzās Spartieši, bet jau pēc astoņām sekundēm Rolands atkal izlīdzina rezultātu. Tūdaļa arī Dainis iemet otrā develē pēc reida no savas laukuma puses un pirmo reizi vadībā Burtnieku komanda. Turpinājumā spēlējot uz rezultāta noturēšanus spēle tiek novadīta līdz beigām.
Līdz ar to Burtnieki savā grupā izcīna pirmo vietu, kas dod iespēju automātiski kvalificēties pusfinālam.
Pusfinālā pretinieki ir Ērģemes florbolisti, kas uzvarot ceturtdaļfinālā Šoku izcīna tiesības spēlēt tālāk par uzvaru turnīrā.
Diezgan vieglā pusfinālspēlē ar 7:2 tiek pieveikta Ērģeme tādejādi iekļūstot finālā.
Finālā ātri nonākot zaudētājos ar 0:4, izlieto ūdeni sasmelt neizdodas un nākas piedzīvot zaudējumu ar 4:5.
Par turnīra trešās vietas ieguvējiem kļūst Ērģemes puiši uzvarot Spartiešus.
Turnīra rezultatīvākais spēlētājs Atis Stepāns no Čomu komandas.