MzCeturtdiena, 2024-04-25, 06:23

Mazsalacas čempionāts "Vimbas kauss" 2009. gada 28. martā
28.marts Vimbas kauss Matīšos.

Turnīrā piedalās piecas komandas un visas no Mazsalacas.Pagajušā gada čempioni Vimba, Mazsalacas veterāni, komanda Mazās vimbas, kas pagajušo gadu startēja ar nosaukumu FUN, Pipari- pagajušogad Nezinu un komanda Bez nosaukuma. Tika izspēlēts viens aplis katrs ar katru. Pec tam pirmā ar otro vietu grupu turnirā sacenšas par pirmo vietu bet trešā ar ceturto par trešo vietu. Pādejiem turnīrs beidzas jau pec četram spēlēm apakšgrupā. Turnīrs sākas ar Mz veterānu un komandas bez nosaukuma cīņu.  Pārliecinoša uzvara tiek veterāniem 3:1. Nākamā spēle Vimba pret Pipari. Jau spēles vidū Vimba ir izvirzījusies vadībā 3:1, bet tad vispirms Mārtiņš panāk 3:2, un neilgi pirms spēles beigām Toms izlīdzina rezultātu. 3:3 un pagājušā gada čempioni turnīru iesāk ar neizšķirtu. Nākamā spēle Mazas vimbas pret Bez nosaukuma. Jau pašā spēles sākumā BN izvirzās vadībā (Jānis Š), nepaiet ne minūte kad Osis rezultātu līdzsvaro, bet tad 5 minūtes pirms spēles beigām Mārtiņš C pa jaunam izvirza vadībā pastarīšu BN. Spēles pēdējās minūtēs gan vairāk pieredzējušie Mazās vimbas spēj izraut uzvaru ar 5:3. Nākamā spēle Vimba - Mz veterāni. Spēles 5 minūtē veterānu vārtsargu ar tālu metienu pārspēj Ivars. Liekas spēle tā arī noslēgsies, bet tad pusminūti pirms spēles beigām uz sodīto soliņa par atkārtotiem pārkāpumiem pret Daini atpūsties dodas pirmo reiz pēc 10 gadu pārtraukuma flobolu spēlējušais Intars. Veterāniem vairākums un 10 sekundes pirms spēles beigām acīgākais vārtu priekšā ir leģionārs Ralfs. MZ veterāni izrauj neizšķirtu, Vimbai jau otrā spēle izlaista pašā spēles galotnē - atkal neizšķirts. Pipari pret Mazām vimbām. Edzis izvirza vadībā Piparus un liekas ka tā spēle arī beigsies, bet tad noteikumu pārkāpums Pipariem un Dāvis no soda izspēles met precīzi tālājā develē 1:1. Nākamā spēle Vimbas - Bez nosaukuma. Pārliecinoša Vimbu uzvara 7:1. pa hat - trickam Rūdim un Raivo. Mz veterāni pret Pipariem. Spēli diezgan negaidīti pārliecinoši uzvar Pipari, lai gan jau otrajā minūtē Miervaldis ar tālu un spēcīgu metienu vadībā izvirza veterānus atlikušajā laikā pārliecinoša Piparu spēle uzbrukumā un vēl pārliecinošāka Gata spēle Piparu vārtos neļauj veterāniem pacīnīties par uzvaru. Jāpiebilst, ka 11 minūtē Mārtiņš neatļauti kavēj Daiņa izgājienun vienam pret vārtiem par ko tika sodīts ar 2 minūtēm. Piešķirto bullīti Dainis nespēj realizēt, bet atgriežoties laukumā Mārtiņš vispirms piespēlē Edzim, bet pēc 23 sekundēm jau pats uzstāda spēles gala rezultātu 4:1. Nākamā spēle Vimbas pret Mazās vimbas. Iepriekšējā turnīra pārsteiguma autori Mazās vimbas noteikti vēlējās atkārtoti uzvarēt Vimbas komandu, bet šoreiz neizdevās. Vēl vairāk tika piedzīvota sagrāve 0:5. Pēdējā spēle grupu turnīrā Pipari pret BN. Likumsakarīga uzvar 4:1 Pipariem. Toms piedalijie visos vārtu guvumos kā piespēlētājs. Spēle, kas bij paredzēta Mazās vimbas pret Veterāniem netika izspēlēta, jo turnīra tabulu tas neietekmēja.
Par trešo vietu Mz veterāni pret Mazām vimbām. Spēls sākumā vadībā izvirzās MV pēc Kriša metiena, bet neilgi pēc tam Dainis rezultātu izlīdzina. 14 minūtē atkal vadību atjauno Krišs un lai kā arī censtos Veterāni tie nespēj pārspēt labi spēlējošo Gati. Atlikušas 14 sekundes pirms spēles beigām, kad Andra S mestā bumbiņa vārtu virzienā, izripo cauri burzmai, paceļam vēl atsitoties kādam pa kāju un veiksmīgi atrod ceļu vārtos 2:2 neizšķirts. Seko pēcspēles metienu sērija. Pēc izlozes pirmie sāk mest MV. Rolanda mesto bumbiņu Andris nespēj atvairīt un kā vēlāk izrādās tas arī bija izšķirošais bullītis., jo ne Dainis ne Ivars ne Jānis veterāniem un Krišs MV vārtsargus pārspēt nespēj. 3:2 un trešo vietu izcīna Mazās vimbas!
Finālā tiekās pagājušā gada čempioni un komanda Pipari. Spēles sākumā pēc rupjas vārtsarga kļūdas Vimbu vadībā izvirza Ivars raidot bumbiņu veiksmīgi caur Andra kājām. Pēc neilga laika Toms no Ričas piespēles rezultātu izlīdzina un jau divarpus minūtes pirms beigām Riča vadībā izvirza Piparus. Nospēlējot neveiksmīgi tas pats Rihards pēc 5 sekundēm par atkārtotiem pārkāpumiem dodas atsēdēt 2 minūšu sodu. Vimba cenšas izlīdzināt rezultātu, un muļķīgu kļudu pieļauj Rūdolfs neievērojot distanci pie izspēles nopelna 2 minūtes. Spēlējot nepilnos, vienādos sastāvos 49 sekundes pirms spēles beigām ļoti veiksmīgi vārtu priekšā nospēlē Jānis raidot bumbiņu vārtsargam pa apakšu 2:2 un atkal pēcspēles metienu sērija. Pirmais bullīti izpilda Raivo - neveiksmīgi. Toma mesto bumbiņu arī atvaira vārtsargs. Jānis jau apspēlējot Andri nespēj bumbiņu raidīt tukšajos vārtos. Riča netik, joprojām 0:0. Vadībā Vimbu izvirza Ivars, kurš daudz nedomājot bumbiņu raida Andrim neērtā vietā virs pleca 1:0. Arī Edzim neizdodas pārspēt Gati, līdz ar to otro gadu pēc kārtas par Mazsalacas čempioniem un Vimbas kausa ieguvējiem kļūst komanda Vimba.
Par turnira labākajiem spēlētājiem tika atzīti: Vārtsargs Gatis Vīksna, aizsargs Dāvis Egle, uzbrucējs Toms Riekstiņš.