MzPiektdiena, 2024-04-26, 19:07

Jubilejas piektais Robežkausa turnīrs Valkā bija pulcējis sešas komandas. Lietuvieši Uzkeitieji Vienuoliai, igauņi Valga-Walk, un četras Latvijas komandas - Čomi, Baltais gulbis, Ādaži un Vimba.
Vispirms tika izspēlēts apļa turnīrs, kur tiek noskaidotas labākās četras komandas, kuras izspēlējot ''krustu'' noskaidro tās komandas, kas cīnīsies par pirmo un trešo vietu turnīra noslēgumā.
Vimbai pirmā spēle pret komandu Čomi. Spēle ļoti līdzīga, bet veiksmīgāk savus momentus spēj realizēt Čomi, kuri trīs reizes pārspēj Vimbas vārtsargu. Nākamajā spēlē pretiniekos ir rubeniešu pārstāvētā Baltais gulbis komanda. Spēles sākumā ātri vadībā izvirzās Baltais gulbis ar 2:0, vienus vārtus izdodas atspēlēt, bet tad vēlreiz gulbji panāk divu vārtu paŗsvaru 3:1. Spēles beigās vēlreiz izdodas samazināt vārtu starpību līdz minimuma un vēl vairāk pēdējā minūtē tiek piešķirts bullītis uz Baltā gulbja vārtiem. Ivaram neizdodas pārspēt pretinieku vārtsargu un nākas piedzīvot jau otro zaudējumu turnīrā 2:3. Trešajā spēlē diezgan pārliecinoši uzveikti igauņi ar 5:1 un izcīnīta pirmā uzvara. Nākamie pretinieki ir Ādaži, kuri šajā turnīrā piedalās pirmo reizi. Spēlē liels pārsvars bumbiņas kontroles ziņā ir Vimbai kā arī spēles sākumā iegūts itin solīds 2:0, bet ādažnieki nedomā padoties un ik pa laikam izskrien bīstamos pretuzbrukumos, no kuriem divi ir arī veiksmīgi. Spēles beigās arī izceļas vairāki asumi, bet finālsvilpei skanot uz tablo rāda neizšķirts 2:2. Pēdējā grupas spēle pret lietuviešiem. Līdz pat spēles pēdējai minūtei turas rezultāts ir neizšķirts 1:1, jo ļoti veiksmīgi Viļņas komanda darbojas aizsardzībā bloķējot pretinieku metienus. Uzvaras vārtus Gunārs gūst tikai nepilnu minūti pirms spēles beigām, kad ir veiksmīgāks vārtu priekšā atstisto vārtsarga bumbiņu raidot vārtu tīkliņā.
Pusfinālā jātiekas ar Čomiem. Atkal līdzīgā spēlē nākas piekāpties ar 3:2 līdz ar to Čomi tiek finālā bet Vimbai jāsamierinās ar bronzas spēli. Interesanti, ka no turnīra priekšlaicīgi izstājas ādažnieki, kuriem spēlētāju savainojumi un arī pašu negribēšana ir iemesls tam, lai turnīru neaizvadītu līdz galam. Tādejādi otrā pusfinālpārī tiekas Baltais gulbis ar leišiem. Lai arī nepastrīdami favorīti ir Baltais gulbis pirmie vadībā izvirzās leiši. Spēles beigās tomēr gulbji salauž pretienieku un iekļūst finālā, bet Vimbas pretinieki spēlē par trešo vietu būs Uzkeitieji Vienuoliai.
Spēles sākumā ātri lietuvieši izvirzās vadībā ar 2:0, kas liek pieprasīt pusminūtes pārtraukumu Vimbai. Pēc šī pārtraukuma Vimba ātri samet piecus vārtus un panāk sev pietiekami drošu pārsvaru 5:2. Leiši gan nepadodas un līdz spēles beigām ir pievilkuši līdz 5:4. ejot uz visu banku noņem arī vārtsargu, bet kādā no epizodēm Rolands ar ļoti veiksmīgu trāpījumu ar vienu roku pa bumbiņu, kas ir gaisā iesit to tukšajos lietuviešu vārtos panākot 6:4 un uzstādot spēles gala rezultātu. Finālā tikai pēcspēles metienos Baltais gulbis uzvar čomus un tādejādi kļūstot par trešo komandu, kas ir uzvarējusi Robežkausā. Atgādināšu, ka trīs uzvarētāju tituli ir Čomiem un pērn uzvarēja Old crabs, kuri šogad gan nepiedalījās turnīrā.
Par labāko spēlētāju Vimbas komandā tika atzīts Krišs, bet turnīra rezultatīvākā spēlētāja tituls Ritvaram Bērziņam no Baltais gulbis komandas.