MzTrešdiena, 2024-04-24, 04:00

Jau sesto gadu komanda ''Vimba'' piedalās Valkas atklātajā čempionātā florbolā un šis gads ir veiksmīgākais, jo pirmo reizi izdodas arī turnīrā uzvarēt.
Turnīrā piedalās deviņas komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās - vienā četras, bet otrā grupā piecas komandas. ''Vimbas'' pretinieki apakšgrupā ir Valmieras/BSS jaunieši, kuriem palīdz virslīgas pāris virslīgas spēlētāji (K.Ločmels, K.Janevics), Marss sastāvā spēlē Valkas futbolisti, kā arī Rubenes 1 spēlētāji un Valkas jaunieši ar A.Stepānu sastāvā. Otrā grupā FK Valka, Spartieši - zemessardzes bataljons + I.Vilks. G.Liepiņš un M.Beķers no Valmieras virslīgas komandas, Mazā Valka un jauna komanda no Smiltenes un Cēsīm Maribu.
Apakšgrupā pirmā spēle pret Valkas jauniešiem. Spēles rezultātu audzējot pakāpeniski pēc pirmās trešdaļas atrodoties vadībā ar 5:0, un visu spēli uzvarot ar 9:1, turnīrs iesākts ar uzvaru. Dienas otrā spēlē pret komandu Marss. Šajā spēlē izdodas iemest ātros vārtus un jau 4. minūtē rezultāts ir 4:0. ''Vimba'' turpina tādā pat garā spēlēt novadot spēli līdz veiksmīgām beigām 10:2. Pēc nedēļas tiekoties ar Valmieras jauniešiem tiek izcīnīta ''sausā'' uzvara, lai gan pirmie vārti krīt tikai devītajā minūtē pēc tam vārti tiek gūti visdažādākajos veidos un beigās rezultāta tablo rāda 9:0.
Līdz ar to Vimba nodrošina automātiski ietu pusfinālā, jo turnīra nolikums paredz, ka grupu uzvarētājas iesaistās no pusfināla fāzes, bet otrās trešās vietas ieguvējas savā starpā izspēlē ''krustu'' par to kura turpina spēlēt pusfinālā kurai turnīrs beidzies. Pēdējās vietas grupās savā starpā noskaidro 7.-9. vietas ieguvējas.
Ceturtdaļfinālos spartieši nedaudz pārsteidzoši piekāpjas Valkas jauniešiem ar rezultātu 3:4, bet Marss sagrauj Maribu ar 12:4.
Pirmajā pusfinālā tiekas Marss ar FK Valku. Valka gandrīz visu spēli nedaudz ir vadībā un beigās arī izcīna itin pārliecinošu uzvaru, tādejādi kā pirmie nodrošina sev vietu finālā.
Otrajā pusfinālā tiekas ''Vimba'' ar pirmajā spēlē jau pieveiktajiem Valkas jauniešiem. Šoreiz spēle nevedas neviena mno vimbas uzbrucējiem, jo lai arī iespējas ir rezultātu neizdodas atklāt kā vienai tā otrai komandai. Otrā puslaika piektajā minūtē pārsteidzoši vadībā izvirzās valcēnieši, kad kādā no pretuzbrukumiem veiksmīgs ir K.Bošs. Pēc piecpadsmit sekundēm gan Jānis rezultātu izlīdzina un vēl vairāk, pāris minūšu laikā "Vimba jau ir vadībā ar 3:1. Spēles beigās gan Valka vispirms samazina rezultāta starpību un minūti pirms beigām labi izspēlēta soda izspēle un A.Kazaks panāk izlīdzinājumu.  Soda metienu sērijā Rolands un Ivo ir precīzi līdz ar to smagā spēle uzvara un finālā pretinieki FK Valka.
Spēle par trešo vietu Marss viegli tiek galā ar Valkas jauniešiem, kuriem otrai spēlei pēc kārtas acīmredzot spēki nepietika.
Finālā tiekas Burtnieku novada/Valkas komandas biedri. Spēles sākums veiksmīgāks padodas "Vimbas'' spēlētājiem, kur jau piektajā minūtē ir vadībā ar 2:0. Vienus vārtus gan valcēnieši agūst bet tūliņ jau ar diviem precīziem raidījumiem atbild Vimba atkal aizbēgot rezultāta pārsvara ziņā līdz +2. Līdz puslaika beigām komandas apmainās ar gūtajiem vārtiem un pārtraukumā ejot 5:3 par labu ''Vimbai''
Otrā trešdaļa sākas tāpat kā pirmā ātri divi vārti un uzvarētājs spēlē ir principā skaidrs. Vēl divi vārti un rezultāta starpība jau kļūst graujoša 9:3. Spēles beigās FK Valka iemet divus vārtus un spēle tā arī noslēdzas 9:5 uzvaru izcīna "Vimba'' tādējādi pirmo reizi uzvarot Valkas čempionātā. Jāatgādina ka iepriekšējos turnīros trīs reizes izcīnītas otrās vietas un divas reizes trešās.
Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļūst Roberts Līviņš no FK Valka komandas.